Chocolade bananen cake!

bananen cake

Vandaag een deel ik het recept van een lekkere eiwitrijke cake! Niet moeilijk om te maken, vult goed en redelijk gezond! Oh, en ook nog lekker ;-)

Wat heb je nodig?

  • 2 bananen
  • 3 eieren
  • 2 theelepels vanille extract
  • 30 gram gesmolten kokosolie
  • 1,5 theelepel bakpoeder
  • 150 gram (spelt)meel
  • 2 eetlepels cacao
  • 2 eetlepels honing
  • snufje zout
  • 25 gram gemalen kokos
  • Optioneel: rood fruit uit de diepvries of stukjes pure chocolade

IMG_6332

En dan?

–> Prak de bananen met een vork fijn in een beslagkom.

IMG_6333

–> Doe daar de eieren, vanille extract, gesmolten kokosolie en honing bij. Meng dit door elkaar.

IMG_6335

–> Voeg vervolgens het bakpoeder, het meel, de cacao, een snufje zout toe en de kokos. Zorg ervoor dat je dit weer goed door elkaar mengt.

IMG_6338

–> Je kunt als je wilt nog stukjes pure chocolade door het beslag mengen of een handje rood fruit. Ik denk dat dit de cake nog wat smeuïger maakt.

–> Giet het beslag in een cakevorm (handig om de cakevorm te bekleden met bakpapier, zorgt voor de minste troep!).

IMG_6340

–> Zet de cake voor 35 minuten in een oven op 175 graden. Check na 35 minuten even of de cake gaar is, zo niet, dan kun je hem nog wat langer laten staan. Als hij klaar is kun je hem op een rooster af laten koelen.

De cake is heerlijk voor bij een kopje thee, kopje koffie, zomaar tussendoor, als ontbijt etc. etc. Eigenlijk is er altijd een goed excuus ;-) Als zelfbescherming vries ik de cake daarom altijd per plak in! Eet smakelijk!


Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s